Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Exekuce nemovitosti‚ Dražby nemovitostí

Exekuce Nemovitosti

 

                    

User-agent: *
Allow: /

Slovník pojmů   

exekuce nemovitosti   

the file has been copied from http://en.wikipedia.org/robots.txt  

Při exekuci nemovitosti si povinný (dlužník) musí uvědomit, že čím dříve začne řešit daný problém, tím více ušetří. Prodlužování exekuce, která může skončit i dražbou, je pouze navyšování konečného dluhu.

Exekuci nemovitosti může provést buď soud, finanční úřad nebo exekutor.

Exekutor je ve skutečnosti fyzická osoba s úplným vysokoškolským právním vzděláním, je bezúhonný, má alespoň 3-letou exekutorskou praxi, vykonal exekutorskou zkoušku a je členem exekutorské komory.

Exekutor má povinnost (ze zákona č. 286/2009 Sb. ze dne 22.července 2009, kterým se změnil zákon č. 120/2001 Sb.) zajistit veškerý majetek povinného, a to jak movitý, tak i nemovitý majetek, ze kterého by měl být uhrazen dluh povinného s příslušenstvím u oprávněného (věřitele) a dále náklady exekuce a odměna exekutora.Zablokování nemovitosti povinného se uskuteční usnesením soudu o nařízení exekuce, a to na základě vydaného exekučního titulu.V tomto usnesení je ustanoven exekutor, který je ve většině případů navrhnut věřitelem. Exekutor na základě tohoto usnesení dostane pravomoc k vymáhání částky pro věřitele (jistiny + příslušenství) a odměny exekutora a nákladů exekuce.

Zablokovat lze jakoukoliv nemovitost, která je uvedena v katastru nemovitostí (rodinné domy, byty v osobním vlastnictví, chaty, chalupy, pozemky, pole atd.). Zablokováním nemovitosti je znemožněno povinnému nakládat nebo převádět majetková práva.

Po tom, co usnesení o nařízení exekuce nabude právní moci, je možné provést exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, který se zasílá povinnému (dlužníku), oprávněnému (věřiteli) a katastrálnímu úřadu. Rozhodne-li se exekutor nemovitost prodat v dražbě, nechá zhotovit znalecký posudek, který určuje cenu nemovitosti. Tyto znalecké posudky nemovitosti jsou ve většině případů na spodní hranici tržního odhadu nemovitosti. Dlužník je povinen v tomto případě spolupracovat s exekutorským úřadem a musí určeného znalce nemovitosti vpustit do objektu nemovitosti, totéž platí i při obhlídce nemovitosti zájemci těsně před nařízenou dražbou.

Po tom, co je znalecký posudek vyhotoven, vydá exekutor dražební vyhlášku, ve které je uvedeno datum dražby, místo dražby, předmět dražby, odhad nemovitosti, vyvolávací cena – ta je v prvním kole dražby ve výši ¾ ceny nemovitosti, ve druhém kole ½ ceny nemovitosti a další náležitosti dražební vyhlášky.

Dražební vyhláška je pak doručena: oprávněnému (věřiteli nebo věřitelům), povinnému a manželovi povinného, osob s předkupním, nájemním a věcným právem k nemovitosti, osob, které přihlásily vymahatelné pohledávky, osoby, které přihlásily pohledávky zajištěné zástavním právem, finanční úřad, OSSZ, zdravotní pojišťovna, katastrální úřad, obecní úřad (vyvěšení na úřední desku), obecní úřad obce, ve které se nachází dražená nemovitost (vyvěšení na úřední desku), vyvěšení na úřední desku exekutorského úřadu, dále dražba je zveřejněna na portálu www.portaldrazeb.cz a na stránkách exekutorského úřadu.

Po úspěšném vydražení dlužníkovi nemovitosti exekutorem, nemusí exekuce pro dlužníka skončit. Vše závisí na tom, za kolik se nemovitost vydražila a jestli vydražená částka je dostačující na pokrytí celkové exekuce. V případě, že vydražená částka je nižší než celková exekuce, je v exekuci pokračováno a vydražená částka je odečtena z celkové částky exekuce.

V případě vydražené nemovitosti je exekutor povinen zajistit povinnému náhradní ubytování. Vzhledem k tomu, že exekutor nemá povinnost zajistit ubytování ve stejné kategorii jako je vydražená nemovitost, náhradní ubytování je většinou zajištěno na nějaké ubytovně. Většina povinných tento typ ubytování odmítá a shání podnájem nebo má zajištěno ubytování u příbuzných.

Povinnost exekutorovi odpadá, pokud tam povinný evidentně nebydlí nebo nemá na vydražené nemovitosti trvalé bydliště.Jestliže se povinný brání nebo odmítne vystěhovat z vydražené nemovitosti, může vydražitel podat návrh na vyklizení nemovitosti u exekutora, který provede vyklizení. Náklady na vyklizení zaplatí opět povinný a dluh se mu navýší.

 

TOPlist
Naši partneři: SMS ZDARMA, SMS zdarma do všech sítí Hokej online, Fotbal živě, Tenis live, Tv online CZIN.eu Český toplist nejlepších stránek PageRank rejstřík firem PRAHA-3.INFORMUJI.cz TopSites.cz Katalog ikon a webů Toplink - katalog odkazů

Veškeré instalatérské práce Zemní práce strojem JCB CZIN.eu Online firmy - vyhledávač, seznam stránek ZONA.CZ klikni.cz Katalog  zaměřený na Internetový obchod a Nákup online - Bezva Portál Internetový katalog a vyhledávač ZDROJ.cz - katalog odkazů Citysearch.cz Katalog firem - Hledej Český vyhledávač CENT.CZ jahoo Linkovník Príma internet Vyhledávač na internetu, katalog firem

hrací automaty zdarma, ruleta, Poker, blackjack, slot machine

hrací automaty zdarma - hrací automaty zdarma, ruleta, Poker, blackjack,Hrací automaty zdarma bez registrace

www.kachna.cz - zábava, humor, legrace... Katalog odkazů Internetový vyhledávač AHNE katalog Adresář Firem Alfa Elchron Vyhledávač Můj hledáček opendir BANNER Začátek - váš začátek na internetu Infofirmy.cz eFirmy.cz Dasi.cz Spřehledem ONCZ.NET Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz 100plus.cz www.Goog.cz najdu.net - vyhledávač a katalog na internetu Katalog odkazů aaa-katalog.cz stavařský rozcestník STAVIT Vše o počítačích Vokno - vyhledávací server s lokalizací místní i na mapách ČR od Geodézie ČS katalogfirem Zvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš web :))

Katalog-Firem.Vyjimecny.cz Stavební katalog firem Katalog firem .: EM-LINKS :. Katalog Indicie Jehla.net Katalog stránek, vyhledávač finance-a-penize Občanské sdružení Píšťalka DJ PETR - Diskotéky, svatby, firemní párty VENTO – autobusová doprava Avido - autoškola Vše na nehty hrady a zámky České republiky politika s nadhledem Inzerce zdarma Zařizujeme dům - vše pro dům, zahradu a bydlení. Zpětné odkazy zdarma Avernus.cz - seznam českých a slovenských internetových stránek Masožravé rostliny neboli masožravky Home půjčka - nebankovní půjčky, vyplacení exekuce nemovitosti Jipra Infoportál Realt.cz, reality, bydlení, fotogalerie, inspirace půjčky se zástatou nemovitosti Kadeřnictví - pedikúra - masáže - Praha 6 Odtahová služba Praha, Plzeň, přeprava vozidel Výroba webových stránek Praha LDN - Praha 6 - Dejvice Účetnictví, daně, zakládání společností accace.eu - Váš partner pro střední a východní Evropu Reality NemoShop.cz - domy, pozemky a byty k prodeji i pronájmu - inzerce ZDARMA diet pills for women best colon cleanse consultants Free Girls Games Exekuce, Dražby,Výkup Nemovitostí Odkoupíme vaši nemovitost i zadluženou Exekuce, Dražby, Výkup nemovitostí Výkup nemovitostí za hotové půjčky, Exekuce, Dražby, Výkup nemovitostí Nabízíme možnost rychlého výkupu nemovitostí za hotové peníze. nevadí nám ani exekuce a dražby! Působíme po cele ČR půjčky nebankovní www.investicnizlato1.eu www.zlatoinvesticni1.eu www.live24sport.eu www.ziveprenosy.net Outsourcing Management Services, L.L.C. - Specializes in the management and administration of third-party outsourcing agreements. Googalit.com
Googalit.com is the best place to add your website for FREE Complete Guide to Infertility and Adoption
Shared Journey provides quality information about infertility, miscarriage, surrogacy, pregnancy after infertility, living child-free, and adoption. Katalog Zjistíme.cz Bondage Companion
Your Prague Hotels pristupovy system Predaj a montáž! Katalogwebů Linkbuilding katalog HBSHOP.cz - Zboží pro Vaši domácnost Svítidla a osvětlení Security Google.cz Seznam.cz Jyxo.cz Atlas Centrum.cz

LinuxLex - operační systém ZDARMA

ČR
Sestavuji aktuální kalendář ...